Технологія створення скляних полотен пішла далеко вперед. Зараз нікого не здивуєш вітражами або вигнутим склом. А ось як відбувається створення скляних шедеврів, знає далеко не кожен.

Згинання листового скла називається моліруванням. Це складний технологічний процес, який здійснюється за допомогою спеціальних форм в печах для гнуття скла.

Процес молірування листів скла складається в основному з наступних операцій: підігріву, власне молірування - згинання скла, відпалу і охолодження до кімнатної температури.

Моліруванням одержують відносно прості поверхні (циліндричні, сферичні), що використовуються у виробництві вітрового скла для автомобілів, сучасних меблів, архітектурних деталей, вітражів, акваріумів.

Також ця технологія використовується для засклення навісів і дахів, приміщень, знаходячи все більші можливості в архітектурі і будівництві.

Для молірування і загартовування не існує універсальної машини або концепції. Даний метод залежить від того, де скло використовується і які його характеристики потрібні. Для цього на ринку є різні типи машин, які проходять всі ступені процесу різними шляхами.

Однак, у всіх цих машин є загальна базова структура: піч для нагрівання скла, форма, на якій скло згинається, і секція охолодження, в якій зігнуте скло гартується.

За останні 15 років загартовування молірованого скла в основному перейшло на горизонтальний метод. Серійне виробництво скла для автомобільної та меблевої індустрії сьогодні, майже без винятку, здійснюється на горизонтальній печі для молірування скла.

Така піч вимагає порівняно низьких капіталовкладень. Вона використовується в основному для коротких або середніх пробігів, наприклад, для фасадів, засклених дахів і внутрішньої архітектури. Молірування скла усередині печі виключає перенагрівання матеріалу. Це дає перевагу, коли моліруються листи скла великого розміру для фасадів будівель, де ключове питання - оптична якість.

Виготовленням печей для гнуття скла ось вже багато років займається компанія Дорошенко. Критерії для роботи печей цієї компанії наступні: 1) можливість виготовити широкий діапазон архітектурного скла; 2) низькі витрати на капіталовкладення; низькі витрати на форми і методи обслуговування, що підходять для не серійного виробництва.

Використання печей від цієї компанії дозволить уникнути таких виробничих дефектів, як:

- хвилеподібні явища на склі (характерно для роликових печей);

- сліди на поверхні скла (можуть залишатися після швидкого нагрівання матеріалу);

- низька оптична якість.

Горизонтальна піч для гнуття скла нагрівається за допомогою електрики. Таким чином, регулювання температури і процесу молірування просте і точне. Температуру скла можна контролювати як і зверху, так і знизу. Ви просто вибираєте відповідну програму і лінію нагріву і переконуєтесь, що вони відповідають оброблюваному склу.

Печі від компанії Дорошенко успішно працюють по всій Україні: Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Вінниця, Житомир, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Сімферополь, Одеса, Миколаїв, Київ, Харків, Донецьк, Луганськ, Маріуполь.

Конкурентноспроможні ціни на продукцію приваблюють покупців з ближнього зарубіжжя і широкий асортимент продукції даної фірми представлений в Росії, Білорусі, Казахстані, Грузії і Молдові.

Співробітники компанії Дорошенко завжди раді новим клієнтам. Адже основний принцип роботи фірми - індивідуальний підхід до кожного покупця.